مکیدن انگشت در کودکان | هدی دنت

 

آنچه در مورد اثرات مکیدن شست بر روی دندان ها باید بدانید

مکیدن شست یک رفلکس طبیعی برای کودکان است که اغلب بلافاصله پس از تولد شروع می شود. در حالی که راحتی و امنیت را ارائه می دهد، می تواند در آینده منجر به مشکلات دندانی مکیدن انگشت شست شود.

تاثیر مکیدن شست بر روی دندان ها

خطرات دندانپزشکی مکیدن شست شامل نامرتبی دندان‌ها می‌شود، یعنی جایی که از جایی که باید در خط لثه قرار داشته باشند، قرار ندارند. همچنین می تواند ساختار دهان کودک شما را تغییر دهد. هنگامی که کودک شما شست خود را می مکد، انگشت شست به سقف دهان او فشار می آورد و شکل آن را تغییر می دهد.

مکیدن شست نگرانی بزرگی در رابطه با دندان شیری نیست. تاثیر جدی تری روی دندان های دائمی دارد. دندان های کودک شما ممکن است کج یا شلوغ رشد کنند

شدت مکیدن انگشت شست کودک شما و مدت زمانی که کودک شما انگشت شست خود را می مکد، بر شدت هر گونه مشکل دندانی تاثیر می گذارد. اگر کودک شما برای راحتی انگشت شست خود را در دهان خود قرار دهد، ممکن است تاثیر زیادی بر رشد دندان نداشته باشد. اما اگر کودک شما به شدت مکیدن می کند، می تواند تغییرات دائمی و قابل توجهی ایجاد کند.

مشکلات رایج دندانی که افراد مکنده انگشت شست با آن مواجه هستند عبارتند از:

فک فوقانی بیشتر از آنچه که باید از صورت کودک شما خارج می شود

دندان های جلویی بالا به سمت بالا و بیرون کشیده می شوند که به آن اوربایت نیز می گویند

دندان های جلویی پایینی که به جای صاف بودن به سمت دهان کودک شما متمایل می شوند

فاصله بین دندان های بالا و پایین جایی که باید در یک بایت به هم برسند

ناتوانی در گاز گرفتن دندان های جلویی با هم

سقف دهان باریک می شود و بیشتر به سمت بالا فشار می آورد

تشکیل لب

زبان کودک شما در حالت عادی در دهانش ننشیند

در سال اول زندگی، از هر سه نوزاد یک نوزاد شست خود را می مکد. بیشتر کودکان در سنین دو تا چهار سالگی مکیدن انگشت شست خود را به طور مستقل متوقف می کنند. از هر 20 کودک تنها یک کودک در سن هشت سالگی انگشت شست خود را می مکد

اگر کودک شما همچنان انگشت شست خود را می مکد، با دندانپزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است بخواهند رشد دندان مکنده شست شما را با دقت بیشتری زیر نظر بگیرند.

مکیدن انگشت در کودکان | هدی دنت

مراقبت از دندان های شیری برای جلوگیری از پوسیدگی دندان خوب است. از آنجایی که دندان های دائمی کودک شما وارد می شود، رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است. اگر دندان های دائمی کودک شما آسیب دیده باشد، ممکن است در آینده برای ترمیم دندان ها به کارهای دندانپزشکی گران قیمت نیاز داشته باشد. اگر آسیب خیلی بد باشد، دندان های دائمی باید برداشته شوند

کودک شما باید دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزند. مهم است که تا زمانی که فرزندتان قادر به مسواک زدن مستقل نباشد، نظارت و کمک کنید. استفاده از نخ دندان بین دندان ها به ویژه در صورتی که کودک شما دندان های دائمی در حال لمس داشته باشد، بسیار مهم است. باکتری ها می توانند در فضاهای کوچکتر به دام بیفتند

بخش بزرگی از مراقبت از دندان، تماشای آنچه کودک شما می خورد است. اطمینان حاصل کنید که کودک شما یک رژیم غذایی سالم دارد و از غذاهای شیرین که باعث پوسیدگی دندان می شود اجتناب می کند. همچنین باید مطمئن شوید که آنها از غذاهای سفت که ممکن است باعث ایجاد چیپس و شکستگی دندان های شیری یا دندان های دائمی شوند، اجتناب کنند.

هنگامی که کودک شما دندان های شیری را درآورد، برای نظارت بر رشد و تکامل مناسب، به طور منظم ویزیت های دندانپزشکی را برنامه ریزی کنید. این بازدیدها به کودک شما کمک می کند تا با مراجعه به مطب دندانپزشک برای تمیز کردن منظم راحت باشد.

درمان ارتودنسی بعد از مکیدن شست

اگر کودک شما مشکلات دندانی ناشی از مکیدن شست دارد، بریس های ارتودنسی ممکن است به بازگرداندن دندان ها به جای خود کمک کنند. مزایای اضافی عبارتند از:

کاهش احتمال پوسیدگی دندان و ایجاد بیماری لثه

جلوگیری از آسیب هایی که منجر به از دست دادن دندان می شود

بهبود توانایی کودک در جویدن غذا

رفع نیش کودک برای بهبود گفتار او

کاهش احتمال سایش غیرطبیعی مینای دندان ناشی از ناهماهنگی دندان

رفع مشکلات فک که ممکن است باعث آندربایت یا اوربایت شود

مکیدن انگشت در کودکان | هدی دنت

نحوه عملکرد براکت ها برای تراز مجدد دندان ها ارتودنتیست کودک شما ممکن است یکی از چندین نوع درمان بریس را توصیه کند. هر کاربرد بریس هدف متفاوتی دارد. برخی برای نیازهای خاص موثرتر هستند.

بریس های سنتی دارای براکت های از جنس متفاوت روی هر دندان هستند که توسط یک سیم به هم متصل می شوند. متخصص ارتودنسی کودک شما به مرور زمان سیم را سفت می کند تا دندان ها را صاف کند و بایت کودک شما را بهبود بخشد.‌

ترازهای شفاف جایگزین رایجی برای بریس های سنتی هستند. پس از برداشتن قالب از دندان های شما، متخصص ارتودنسی کودک شما یک سری ترازهای شفاف ایجاد می کند که باید مرتباً تعویض شوند. هر تراز کننده کمی بیشتر دندان ها را حرکت می دهد تا به نتایج دلخواه برسید.

می‌توانید انتظار داشته باشید که فرزندتان بسته به نگرانی‌های دندانی ‌اش، ۱ تا ۳ سال از بریس استفاده کند. هنگامی که درمان بریس کودک شما کامل شد، برای حفظ نتایج باید هنگام خواب شبانه از نگهدارنده استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button